יום רביעי , נובמבר 27 2019
heen
דף הבית / הגות מכתבי הקודש / לא לפחד – תהלים נו’ 4 “יום אירא; אני, אליך אבטח”

לא לפחד – תהלים נו’ 4 “יום אירא; אני, אליך אבטח”

לא לפחד – תהלים נו’ 4 “יום אירא; אני, אליך אבטח”

דברים לא’ 6 “חזקו ואמצו, אל-תיראו ואל-תערצו מפניהם; כי יהוה אלהיך, הוא ההלך עמך, לא ירפך ולא יעזבך”

 

האם הייתם במצב שבו פחדתם באמת? אני לא מתכוון למצב שבו פחדתם להירטב קצת בגשם או למצב שבו פחדתם שתפספסו את האוטובוס לעבודה. פחד יכול להוביל למצב שבו אתה מרגיש משותק וקפוא למרות שאתה מזיע בלי סוף.

ככל שחולפות השנים אנו לומדים כיצד להתמודד עם פחד ודברים או מצבים אשר הפחידו אותנו בעבר כבר לא מפחידים אותנו יותר. יש אנשים אשר פוחדים יותר ויש אנשים אשר פוחדים פחות. אנשים שפחות חושבים על כל הפרטים גם פחות פוחדים.

לפעמים אני חושב שאלוהים בחר בנו המאמינים אפילו שהיינו יותר פחדנים מאחרים, אפילו שהיינו יותר חלשים מהאחרים וחששנו לגבי דברים שאחרים לא חששו.

אלוהים רוצה להראות לעולם שהוא יכול לקחת אדם פחדן ולהפוך אותו לאמיץ. דבר אלוהים מלמד אותנו שביום שבו אנו מזהים פחד בליבנו עלינו לבטוח באלוהים. ביום שבו אנו לא רואים מוצא מהצרה, מהאיום, מהמצב שאנו מרגישים שאין לנו לאן לברוח, עלינו לבטוח באלוהים.

המציאות הנראית לעין ואשר היא הגיונית במוחנו האנושי מובילה אותנו לפחד, אך דבר אלוהים קורא לנו לקחת בחשבון גם את המציאות שאינה נראית לעין. דבר אלוהים אומר לנו  “כי יהוה אלהיך, הוא ההלך עמך, לא ירפך ולא יעזבך”.

זה מעודד אותנו לדעת שאנו לא לבד ושמישהו הולך איתנו. אבל אם אני צריך להילחם בגלית ואני מפחד זה לא יעודד אותי ולא יסיר ממני את הפחד אם ישלחו איתי ילד בן חמש. זה כן היה מעודד אותי ומחזק אותי אם היו שולחים איתי את שמשון!

אז הישות עם הכוח העצום ביותר בעולם הולכת איתנו ואינה מרפה מאיתנו וזה צריך לעודד, לחזק ולהסיר מאיתנו את הפחד.

 

 

ראה גם

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את-דבר האלהים”

לא לעקם את דבר האלוהים – השנייה לקורינתים ד’ 1-3 “ולא לעקם את–דבר האלהים”   …

כתיבת תגובה